Пост-реліз Конференції GEODIGITAL UKRAINE 2020

 

ПОСТ-РЕЛІЗ КОНФЕРЕНЦІЇ «GEODIGITAL UKRAINE» 2020

 

«Давайте разом реалізуємо перехід України від паперових карт до геоінформаційних систем» - Сергій Булгаков.

 

25 червня 2020 р. в Україні відбулась онлайн-конференція «GEODIGITAL UKRAINE» 2020.         

Метою проведення Конференції було обговорення законодавчих ініціатив у сфері національної інфраструктури геопросторових даних та управління земельними ресурсами, а також демонстрація кращих практик з управління ресурсами громад.

У рамках дискусійних панелей на конференції обговорили переваги й недоліки Закону України «Про Національну інфраструктуру геопросторових даних» (НІГД).

«Нещодавно ухвалений Закон про Національну інфраструктуру геопросторових даних постановляє, що всі геодані, виготовлені за бюджетні кошти, мають бути загальнодоступними. На оприлюднення всіх геоданих Україні знадобиться від трьох до п’яти років. Ці дані можуть оприлюднюватися через будь-які геопортали, а не один, як хотів Держгеокадастр», - Роман Челноков, голова правління Громадської спілки «УкрГео» .

На його думку, для того, щоб Закон запрацював, потрібно зовсім небагато. «По-перше, створити Раду з НІГД, як дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України. А задача громадськості — не допустити, щоб в цю Раду потрапили чиновники, які не зацікавлені в розвитку інфраструктури геопросторових даних. Необхідно також встановити порядок функціонування НІГД постановою Уряду».

На конференції також обговорили проблеми та перспективи комплексного планування просторового розвитку територій в Україні, що встановлюється законопроектом №2280 (прийнятого 17.06.2020 р.).

«Комплексний план просторового розвитку території громади - є юридичним документом в електронному вигляді, що вміщає всю необхідну документацію, уникаючи дублювання, для визначення єдиного рішення планування території, і є одночасно і містобудівною документацією і документацією із землеустрою на місцевому рівні» - Сергій Кубах, експерт з питань управління земельними ресурсами Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку»

Під час заходу учасником Громадської спілки «УкрГео» презентовано GEOPORTALUA (geoportalua.com) — портал з відкритою інформацією про гепросторові дані України.

«GEOPORTALUA — це надійний помічник для голів ОТГ. Завдяки порталу у вас є можливість поєднувати свої геодані з вже наявними на  веб-ресурсі. До нас вже приєднались 74 ОТГ, які вже відчувають переваги користування порталом», — Сергій Булгаков, представник учасника громадської спілки «УкрГео».

Портал відкриває доступ до геопросторових даних країни та допомагає вирішувати наявні актуальні проблеми об’єднаних територіальних громад. Він створений, зокрема, на виконання законів «Про національну інфраструктуру геопросторових даних». GEOPORTALUA об’єднує профільні геопортали та надає відкритий цілодобовий доступ до геопросторових даних з будь-якої точки світу. Крім того, GEOPORTALUA надає технічну можливість органам державної влади і місцевого самоврядування зібрати на одному веб-ресурсі інформацію про всі геопросторові дані для їх більш ефективного використання.

«Якщо інвестор, або людина, яка хоче вкласти кошти в розвиток якогось виду бізнесу, він уже бачить (на геопорталі) конкретну земельну ділянку з її інженерними мережами, або відсутністю, і з її обмеженнями.» - Володимир Зражевський, голова Межівської селищної ОТГ Дніпропетровської області.

На конференції також відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Всеукраїнською асоціацією громад та Громадською спілкою «УкрГео».

Основною метою документу є сприяння проведенню реформи децентралізації, яка спрямована на збільшення повноважень та бюджетів органів місцевого самоврядування. Учасники прагнуть також забезпечити впровадження сучасних технологій для управління територіями місцевою владою та об’єднати зусилля щодо вдосконалення законодавчого та нормативно-технічного забезпечення.

В конференції взяли участь Олена Шуляк, заступниця голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної ради України, Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Ксенія Сидоркіна, заступник директора проекту USAID «Агросільрозвиток», Андрій Мартин, старший проєктний менеджер Офісу реформ Кабінету Міністрів України. Іван Фурсенко, перший заступник керівника виконавчої дирекції  Всеукраїнської асоціації громад.

 Переглянути конференції повністю можна за посиланням — https://youtu.be/2ajp_lGAGrg

Організатор діалогу — Громадська спілка «УкрГео», яка об'єднує провідних українських виробників геопросторових даних і технологій спільно з Проектом USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку» та Всеукраїнською асоціацією громад.